FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

22 Września 2018, 7:16

20 września wszystkie Nasze Przedszkolaki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dwie starsze grupy wybrały się na wycieczkę do Kinderplanety, a dwie młodsze grupy uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym.

Na dobry początek dnia na dzieci, z okazji ich święta, czekała niespodzianka w postaci jabłka pełnego witamin :)

Jeszcze raz składamy wszystkim Przedszkolakom najlepsze życzenia, dużo uśmiechu i dobrej zabawy każdego dnia !


JEŻYKI W MINKA CAFE

22 Września 2018, 6:52

18 września przedszkolaki z grupy Jeżyków uczestniczyły w wycieczce do MINKI CAFE. Wycieczka była dość nietypowa, ponieważ dzieci pierwszy raz jechały autobusem komunikacji miejskiej.          Na miejscu czekał poczęstunek i spora dawka dobrej zabawy.  Wspaniała  wrześniowa, słoneczna pogoda była idealnym dodatkiem.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniełe przyjęcie Naszych Jeżyków pani Basi - mamie Bartka, z przyjemnością odwiedzimy jeszcze MINKĘ CAFE !


DZIEŃ KROPKI

16 Września 2018, 12:15

14 września odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, pokonywania własnych ograniczeń i umacniania wiary we własne możliwości. A wszystko za sprawą książki Petera Reynoldsa „The Dot”, który opisuje historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Wszystko się zmienia za sprawą nauczycielki, dzięki której  Vashti  zaczyna wierzyć we własne umiejętności.

W naszym przedszkolu tego dnia każdy przedszkolak miał na ubraniu kropki w różnej postaci. Wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane kropkami, a także wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej z kropkami w tle na sali gimnastycznej.

      


MISIE I TYGRYSKI NA WYCIECZCE W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ

14 Września 2018, 7:12

We wtorek 11 września dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola odwiedziły "Zagrodę Edukacyjną u Kowala". Pani gospodarz przywitała nas domowej robaty lemoniadą i ciastem cytrynowym, a następnie rozpoczeliśmy "wykopki". Zabawa była przednia, kopaliśmy ziemniaki i piekliśmy je w ognisku. Następnie pojechaliśmy wozem do lasu, a potem karmiliśmy zwierzątka w gospodarstwie. Na końcu były zabawy na placu zabaw no i oczywiście degustacja upieczonych ziemniaków...Pychota :)

  
 


SMERFY W TĘCZOWEJ KRAINIE

14 Września 2018, 6:31

"Były sobie Smerfy, był raz sobie Smerfów świat..."

W tym roku dołączyła do nas nowa grupa trzylatków - SMERFY!

SMERFY TO MY !
 


JUDO

3 Września 2018, 8:56

Drodzy Rodzice 06.09.2018 o godz.16.00 odbędzie się lekcja pokazowa z judo. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i dzieci. Zajęcia prowadzi Pan Sebastian Laskowski.

Informujemy również, iż zajęcia będą się odbywały w poniedziałki godz. 14.00 - 14.45 oraz w środę  14.15- 15.00.

 


WITAMY PO WAKACJACH

3 Września 2018, 8:46

Serdecznie witamy po wakacjach !

W szczególności witamy dzieci, które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola.

Wszystkim życzymy wielu radosnych dni, wspaniałych zabaw, ciekawych i rozwijających zajęć!


WARSZTATY Z OPLEM

26 Sierpnia 2018, 5:23

Nasze najmłodsze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez firmę OPEL. Te zajęcia na długo pozostaną w Naszej pamięci, a dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Poniżej zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

https://opelpost.com/07/2018/przedszkole-jak-linia-montazowa/


INFORMACJE

22 Sierpnia 2018, 12:12

Z wielką radością zawiadamiamy, że od września nadchodzącego roku szkolnego 2018/2019 rozkład  zajęć Naszych przedszkolaków wzbogacą zajęcia z plastyki. Każda grupa będzie miała do dyspozyji 60 minut zajęć plastycznych tygodniowo, które będą prowadzone przez Panią plastyczkę- Izabelę Gielnik. 

Dodatkowo z początkiem nowego roku szkolnego do grona pedagogicznego dołączy psycholog- Pani Anna Wilczek, która będzie w Naszym przedszkolu przez 11 godzin tygodniowo.

Z całego serca życzymy w nadchodzącym roku szkolnym wszystkim podopiecznym wielu przygód, wszechstronnego rozwoju i nieznikającego uśmiechu na buziach. 


PRZEDSZKOLE NA MEDAL

12 Czerwca 2018, 6:13

W poniedziałek, 4 czerwca, nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Biedronek zjawiły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Okazja była ku temu wyjątkowa. Podsumowanie tegorocznego plebiscytu Dziennika Zachodniego „Przedszkole na medal 2018”, który cieszył się dużym powodzeniem w miastach i miejscowościach województwa śląskiego. Biedronki zajęły I miejsce w kategorii "Najsympatyczniejsza grupa Przedszkolna". Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i oddane na nas głosy!