FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

JASEŁKA W TYGRYSKACH

15 Grudnia 2018, 8:25

W czwartek 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez najstarszą grupę przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgryway swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Jak wiadomo Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten  magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielką radością i zapałem przygotowały jasełka. Tygryski ku uciesze swoich rodziców ,w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  


 


TYGRYSKI NA WARSZTATACH W CASTORAMIE

12 Grudnia 2018, 7:46

11 grudnia przedszkolaki z grupy Tygryski tuszyły na warsztaty "Majsterkowo", które odbyły się w Castoramie. Dzieci pod okiem specjalistów wykonały własne zabawki. Każde dziecko wykazało się wielką wyobraźnią i chęciądo pracy.


SZLACHETNA PACZKA

10 Grudnia 2018, 8:04

KOCHANI!!!

       Bardzo, ale to bardzo dziękujemy wszystkim naszym współdarczyńcom w tegorocznej pięknej akcji Szlachetna Paczka. Bez Was by się nie udało!

A tymczasem następna potrzebująca Rodzina będzie miała wesołe święta - bo tego przecież na ogół życzymy innym na Boże Narodzenie, prawda? :)

W tej akcji znowuż udało nam się zebrać dużo artykułów żywnościowych, chemii, zabawek, ubrań, pościeli, słodyczy dla pani Emilii, Oskara i małej Viktorii. Przynieśliście Państwo nawet potrzebny wózek, dywan, lodówkę i pralkę!

Wszystko udało nam się zapakować w 20 paczek i w niedzielę zawieźliśmy je do bazy, skąd trafiły one  do Rodziny. Poniżej zdjęcia od wolontariuszki z momentu wręczenia prezentów.

Niniejszym finał tegorocznej Szlachetnej Paczki ogłaszamy sukcesem!

DZIĘKUJEMY JESZCZE RAZ!!! :)

 


MIKOŁAJ

6 Grudnia 2018, 8:56

Wizyta Mikołaja w tym roku w przedszkolu połączona był z teatrzykiem. Dzieci zebrały się na sali gimnastycznej i oglądając przedstawienie niecierpliwie nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków Mikołaja. Gdy już się zjawił nasz gość, dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki, a następnie zostały wręczone wszystkim dzieciom prezenty. Przedszkolaki były bardzo radosne i przejęte w tym dniu.

  


BAL ANDRZEJKOWY

30 Listopada 2018, 11:35

,,Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”

W czwartek w przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały wspaniałe i ciekawe stroje. Nie zabrakło smoka, dinozaura, księżniczek, superbohaterów, żyrafki, policjantów ,a także wielu innych pięknych przebrań. Dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe, a następnie odbyły się zabawy i gry przy muzyce. Dziękujemy za wspólną zabawę !

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 Listopada 2018, 6:27

Dzień pluszowego misia trwał w przedszkolu już od tygodnia. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się ta wspaniała zabawka. Tak więc wysłuchaliśmy historii o Prezydencie Roosevelcie i niedźwiadku, potem były zdjęcia pierwszych misiów jakie powstały ponad sto lat temu. Dowiedzieliśmy się jakie przedmioty można wyprodukować z tematem przewodnim misia oraz jakie misie znamy z bajek. Na koniec tworzyliśmy własne misie - lepione, klejone i malowane. Ma się rozumieć, że misiowy poczęstunek też był!

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

23 Listopada 2018, 10:35

W piątek odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z najmłodszej grupy stały się prawdziwymi przedszkolakami, a wszystko za sprawą pasowania. Od samego rana trwały przygotowania. Aż wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment. Smerfy zaprezentowały przygotowane piosenki, wierszyki oraz taniec. Dla wszystkich małych artystów był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia!

 


ZAJĘCIA OTWARTE W MISIACH

22 Listopada 2018, 5:40

W środę w grupie misiów gościli rodzice. Dzieci przygotowywały się do tego dnia już od dawna…A wszystko za sprawą misa! Przedszkolaki razem z postanowiły wykonać swojego misia. Na początku wszystkie dzieci projektowały misie, następnie przyszedł czas na wybranie koloru materiału i dodatków.  Rodzice okazali się niezastąpieni w ostatnim etapie wykonania misia, czyli szyciu!

 


PODARUJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA

17 Listopada 2018, 1:07

Akcja Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy, magiczny czas- Święta Bożego Narodzenia. W tym roku chciejmy dołączyć do Akcji Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka, która ma na celu wywołanie uśmiechu u małych cudownie walczących bohaterów. Mowa jest o dzieciach, które na co dzień walczą z chorobą nowotworową w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II.

Zbieramy nowe pluszaki, gry, kolorowanki.

Akcja trwa do 30 listopada 2018 roku, aby w kolejny dzień wysłać paczkę do czekających maluchów.         
                                                                           Z góry dziękujemy!