FILOMATA - Gimnazjum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - rozwijamy zainteresowania
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
 • -->
FilomataGimnazjum

ŚWIĄTECZNA FILOTEKA!

13 Grudnia 2018, 10:21

W naszej Filotece już prawie święta: oprócz tradycyjnej choinki mamy również taką książkową, jak na bibliotekę przystało. Musicie ją zobaczyć. A pod tą choinką można składać „książkowe życzenia”, czyli propozycje nowych tytułów do zakupienia. A jeżeli chcielibyście poprawić sobie humor przed świętami, to koniecznie obejrzyjcie gazetkę przed biblioteką – znajdziecie tam mnóstwo rysunkowych żartów, związanych z tematyką Bożego Narodzenia i postacią św. Mikołaja, autorstwa Andrzeja Mleczki i nie tylko. No i nie zapomnijcie wypożyczyć czegoś do czytania na przerwę świąteczną. Serdecznie zapraszamy!


A NA ZAJĘCIACH GEO-SCIENCE...

12 Grudnia 2018, 10:12

„Architektura wyspy, czyli zaprojektuj i wykonaj swoją wyspę" – tym tematem zajmowali się uczniowie podczas zajęć science. Uczniowie według wcześniej wykonanych projektów wykonywali w masie solnej, gipsowej lub papierowej autorskie wyspy z uwzględnieniem zasad hipsometrii i geomorfologii. O tym jakie cuda powstały podczas spotkania niech świadczą zdjęcia. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości adepci science odkryją niejedną taką wyspę.


FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

11 Grudnia 2018, 10:09

Kolejny rok w finałowy grudniowy weekend Szlachetna Paczka Gliwice organizuje swój regionalny sztab w naszej szkole. Szeroko otwieramy drzwi FILOMATY, bo lubimy ludzi, bo wtedy dzieje się dobro, bo wierzymy w sens tego działania. Wśród wolontariuszy są nasi uczniowie i absolwenci i wiele innych osób. Szkoła zamieniona na wielki magazyn - jest energia, jest moc, uśmiech i siła działania.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to się dzieje. Tak po prostu.


WIZYTA MIKOŁAJA

6 Grudnia 2018, 10:05

Nasz SU razem z orszakiem św. Mikołaja sprawili, że każdy ze społeczności FILOMATY otrzymał dzisiaj drobny upominek. Dziękujemy za podtrzymywanie tradycji.


MIKOŁAJKI 7B

6 Grudnia 2018, 9:55

W dniu 5 grudnia klasa 7b świętowała Mikołajki. Były niespodzianki i słodkości. Po rozdaniu prezentów grupa udała się do House of Air, by w ramach dnia z wychowawcą spędzić aktywne dwie godziny w świecie trampolin. To był naprawdę udany dzień!

 


BARBÓRKOWE MAŁE DNI OTWARTE

4 Grudnia 2018, 9:49

W ramach kolejnych Małych Dni Otwartych odbyło się Barbórkowe popołudnie z FILOMATĄ – upłynęło w nastroju przedświątecznym, pachniało jodłowymi gałązkami, kusiło magiczną jemiołą, by przygotować piękne dekoracje!


W KRĘGU POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

4 Grudnia 2018, 9:41

4 grudnia z okazji 220. rocznicy urodzin najsłynniejszego filomaty w naszej szkole odbył się regionalny konkurs recytatorski „W kręgu poezji Adama Mickiewicza”. 24 uczestników z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum zachwyciło słuchaczy swoimi wystąpieniami.
Jury uznało za zwycięzcę Patryka Klimka, ucznia SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6, który brawurowo przedstawił fragmenty „Pana Tadeusza” zachwalające bigos. II miejsce zajął uczeń FILOMATY - Dominik Baldysz, a nagrodę III otrzymała Alicja Piekarska, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów! 

NORDALIADA 2018

30 Listopada 2018, 9:27

Za nami kolejna, szósta już edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Skandynawskich NORDALIADA. W tegorocznych zmaganiach wzięło odział 33 uczestników z 16 szkół z Gliwic, Zabrza, Bytomia, Katowic, Świętochłowic i Tychów. W roku bieżącym tematem przewodnim była Dania oraz Morze Bałtyckie.

A oto wyniki VI edycji NORDALIADY:
Wyróżnienie otrzymała uczennica Julia Maksysz z I LO w Bytomiu, III miejsce uczeń Jakub Bryłka z I LO w Świętochłowicach, II miejsce przypadło Pawłowi Janikowi z III LO w Katowicach, a zwyciężczynią została – otrzymując ręcznie wykonaną statuetkę, witraż przedstawiający renifera, symbol zwycięzcy Konkursu NORDALIADA – Julia Podobińska z I LO w Zabrzu. Serdecznie gratulujemy.